Serbia i falenderohet Libanit që s’e njeh Kosovën shtet

Ana Brnabic kryeministrja e Serbisë bisedoi sot me Gebran Bassil ministrin e jashtëm të Libanit.

Serbia i falenderohet Libanit që s’e njeh Kosovën shtet

Me shefin e diplomacisë libaneze është takuar edhe ministri serb i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq.

Ajo e falenderoi Libanin që e respekton integritetin territorial të Serbisë dhe që nuk e njohi pavarsinë e Kosovës.


Daçiq ka përkujtuar se Libani, si mik i Serbisë, ka votuar kundër anëtarësimit të Kosovës në UNESCO dhe INTERPOL.

Ivica Daçiq e Bassil, janë pajtuar se “Kosova nuk është çështje vetëm për Serbinë por edhe për të Drejtën ndërkombëtare”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës