Së shpejti hapet zyra për mbrojtjen e konsumatorit në Suharekë

  • 12.11.2018
Së shpejti hapet zyra për mbrojtjen e konsumatorit në Suharekë

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Konsumatorit z.Sherif Fejzullahu, ka kërkuar nga kryetari Muharremaj, që të hap një zyrë dhe të caktoj një zyrtar lidhur me mbrojtjen e konsumatorit të Komunës së Suharekës.

Kryetari Muharremaj, e ka mirëpritur këtë kërkesë dhe menjëherë e ka pranuar dhe ka thënë se së shpejti do të hapet kjo zyrë dhe do të caktohet zyrtari i cili do të merret me këtë punë.


Hapja e një zyre të këtij lloji në komunën tonë, do të ndihmonte në rend të parë shëndetin e qytetarit dhe do të parandalonte shumë dukuri negative që i përkasin këtij askepti.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë