13.08.2019, 18:19

Sali Zyba: PDK është partia e katërt dhe nuk flasim për parti të vogla

I ftuar në emisionin Frontal në T7, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Sali Zyba dhe deputetja nga radhët e PDK’së, Ganimete Musliu janë përplasur për subjektet e tyre.

Deputeti Zyba ka thënë se duke u bazuar në të gjitha matjet e sondazheve PDK e Kadri Veselit nuk renditet në tri partitë e para në Republikën e Kosovës.

“PDK nuk është as partia e parë, as e dyta, as e treta. Është parti e katërt dhe nuk flasim për subjekte të vogla” , ka thënë Zyba.

E kjo e ka irrituar deputeten e PDK-së, Ganimete Musliu ku sipas saj partisë së saj renditjen ia jep vetëm elektorati i saj, e që siç shprehet deputetja, nuk e kanë zhgënjyer asnjëherë.

LEXO EDHE:  Punëtorët e Aeroportit “Adem Jashari” heqin dorë nga greva

Tutje Musliu ka shtuar se Partia Demokratike e Kosovës do ti fitojë zgjedhjet dhe se në zgjedhje po shkojnë shumë të relaksuar duke thënë se kryeministër do të jetë Kadri Veseli.

N.T.P.SH “HALITI” gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin hap të jetës. E ardhmja është edhe më e sigurt nëse zgjedh rrugën dhe partnerin e duhur!

Deputetja thotë se PDK po shkon në zgjedhje shumë e relaksuar dhe se është e sigurt se do t’i fitojnë ato.