Sali Asllanaj dhe drejtorët mohojnë akuzat, ish-drejtori ‘nuk ka para’ për avokat

Ish-kryetari i Komunës së Suharekës, Sali Asllanaj, është deklaruar i pafajshëm për keqpërdorim të detyrës zyrtare, në seancën fillestare të së premtes, në Gjykatën Themelore në Prizren.

Sali Asllanaj dhe drejtorët mohojnë akuzat, ish-drejtori ‘nuk ka para’ për avokat

Të pafajshëm për keqpërdorim të detyrës zyrtare, janë deklaruar edhe dy të akuzuarit e tjerë në këtë rast, ish-drejtori i Arsimit në këtë komunë, Sherif Berisha, si dhe drejtori i shkollës “Bajram Curri”, Milazim Hajdari.

Sali Asllanaj, ish – kryetar i Suharekës tash i angazhuar këshilltar i LDK-së në asamblenë komunale, pas leximit të aktakuzës, në pyetjen e gjyqtarit Artan Sejrani se a e pranon fajësinë për veprat penale që ngarkohet sipas aktakuzës, i njëjti shkurt u deklarua me ”Jo”.


I akuzuari Sherif Berisha, ish – Drejtor në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Suharekë, tashmë i papunë, theksoi se është i gjendjes së dobët ekonomike, andaj kërkoi nga gjykata t’i caktojë një avokat sipas detyrës zyrtare.

Gjyqtari Artan Sejrani, caktoi datën 21 dhjetor, kur do të mbahet shqyrtimi i dytë, deri kur mbrojtësit e të akuzuarve avokatët Sehad Halitaj, avokat Brahim Sopa, dhe avokat Blerim Bajrami kanë afat t’i paraqesin kundërshtimet e tyre për provat dhe mund të paraqesin kërkesë për hedhjen e aktakuzës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës