Rritet numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 20 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

23.12.2021 / Lajme

Rritet numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore nuk është regjistruar asnjë rast pozitiv dhe i vdekjes nga COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Prishtinë  8, Mitrovicë  3, Gjakovë  3, Deçan  2, Pejë  1, Partesh  1, Gjilan  1, Lipjan  1.


Po ashtu, janë shëruar 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.983.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  5, Prizren  3, Ferizaj  1, Lipjan  1, Graçanicë  1, Partesh  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 322, prej tyre 13 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 161,294 raste nga 1,356,199 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,989 raste të vdekjes.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *