Rikthehet moti i ngrohtë, të dielën temperatuat deri në 16°C

Rikthehet moti i ngrohtë, të dielën temperatuat deri në 16°C

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për ditën e dielë, në të cilën pritet të mbaj mot me diellë dhe vranësira.

Sipas parashikimit të IHMK-së gjatë ditës së dielë pritet mot me diellë dhe vranësira të shpërndara, raporton SuharekaOnline.

IHMK-ja gjithashtu ka bërë të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit.

RAPORTO