Bizneset Vende Pune Ofertat

Remzi Shala s’i përgjigjet ftesës së Gjykatës, urdhër për sjelljen e tij me detyrim

Remzi Shala s’i përgjigjet ftesës së Gjykatës, urdhër për sjelljen e tij me detyrim

09.01.2019 Lajme

Pas pranoi ftesën nga Gjykata Speciale, ish-komandanti i UÇK-së, Remzi Shala ka thënë se nuk do ti përgjigjet kësaj ftese, dhe ai ka ikur nga shtëpia e tij dhe askush nuk e dinë vendndodhjen e tij madje as familjarët e tij, Remzi Shala i njohur me nofkën ‘Molla e Kuqe’ sot në Gjykatën Themelore të Prizrenit ka pasur një seancë gjyqësore për rastin e vrasjes së Haxhi Perteshit, gjatë kohës së luftës, por ai nuk u paraqit pasi që nuk dihet se ku ndodhet por,Gjykata Themelore e Prizrenit ka lëshuar urdhër për sjellje me detyrim për Remzi Shalën.


Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar për sot një seancë gjyqësore ndaj Remzi Shalës për rastin e vrasjes së Haxhi Perteshit, gjatë kohës së luftës.

Shala, i cili gjatë luftës mbajti nofkën “Molla e Kuqe”, në dhjetor kishte pranuar ftesë që më 17 janar të intervistohet në Hagë nga ana e prokurorëve të Gjykatës Speciale.

Siç bëhet e ditur Shala nuk ishte paraqitur sot në seancë ku do të duhej ta jepte mbrojtjen e tij, kurse avokati i tij Natal Bullakaj ishte prezent në seancë, ai ka thënë se një gjë të tillë e ka bërë për t’i njoftuar për vendimin për bojkot nga Oda e Avokatëve.

Po ashtu, Bullakaj ka shtuar se nuk ka pasur kontakt me klientin e tij, prej se është bërë publike ftesa nga Prokuroria e Specializuar për të.Ndërsa, Gjykata Themelore e Prizrenit mori vendim për anulimin e seancës së ardhshme, të cilët e caktuan për datën 11 janar, dhe seanca e ardhshme do të caktohet vetëm pas sigurimit të prezencës së të akuzuarit

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë