Remi pas intervistimit nga Specialja tha se u mora në pyetje si dëshmitar i dyshuar, UÇK-ja më ka mbrojtur mua

  • 15.01.2019
Remi pas intervistimit nga Specialja tha se u mora në pyetje si dëshmitar i dyshuar, UÇK-ja më ka mbrojtur mua

Gjykata Speciale në muajin dhjetor, ftoi të parin për intervistim, i pari që u ftua nga kjo gjykatë është Rrustem Mustafa, i njohur me nofkën “Remi” ish-komandanti i zonës operative të Llapit, ai u intervistua nga specialja dje dhe sot, ku zgjati intervistimi deri në 9 orë po ashtu ai tha se ka pasur pyetje serioze, ku pas përfundimit të intervistimit “Remi” tha se u mora në pyetje si dëshmitar i dyshuar, UÇK-ja më ka mbrojtur mua.

Pasi që, Mustafa u morë në pyetje për dy ditë rresht, pas përfundimit të intervistës ai tha se u mora në pyetje si dëshmitar i dyshuar ku UÇK-ja më ka mbrojtur mua.


Rrustem Mustafa tha se nga të pranishmit e Dhomave të Specializuara në Hagë, ka pranuar pyetje serioze. Po ashtu, sipas ‘Remit’ atyre pyetjeve iu është përgjigjur ngjashëm.

”Sapo përfundoi intervista me mua në Hagë, unë isha i ftuar si dëshmitar i dyshuar”.

“Kam një fjalë. E dini se kam pas shumë pyetje nga gazetarët si do të përfundon intervista me mua pranë Dhomave të Specializuara. Isha i ftuar si dëshmitar i dyshuar. Ka qenë intervistë e gjatë, sot përpunoi. Pyetjet ishin shumë serioz dhe unë isha shumë serioz. Unë po u them, UÇK-ja më ka mbrojt mua, unë nuk kam pasur nevojë ta mbrojë UÇK-në”, ka theksuar Remi.

”Ju e dini se ka qenë intervista e gjatë, sot përfundoi, kemi qenë shumë serioz gjatë përgjigjeve”.

Në fund Remi tha se kam pranuar shumë pyetje nga gazetarët se a do ta mbrojë Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, tani them se UÇK-ja më ka mbrojtur mua, dhe s’kam pasur pse ta mbrojë unë atë.

”Kam pranuar pyetje nga ju edhe më herët se a do ta mbrojë UÇK-në unë them se UÇK-ja më ka mbrotjur mua, s’kam pasur pse ta mbrojë UÇK-në”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë