Rashiq: Me dorëheqjen e kryetarëve plani ishte të ndahej Kosova

I ftuar në T7 kryetari i Partisë Demokratike Progresive në Kosovë, Nenad Rashiq ka theksuar një detaj tejet të rëndësishëm lidhur me dorëheqjen e kryetarëve të Komunave në veri.

Rashiq: Me dorëheqjen e kryetarëve plani ishte të ndahej Kosova

Sipas tij tashmë ekzistonte një plan që në momentin e dorëheqjes së kryetarëve të komunave në veri të fillonte ndarja e Kosovës.

Pjesë e planit ishte edhe mosfunksionimi i gjykatës në veri, mirëpo sipas tij gjithçka ndryshoi brenda natës kur të nesërmen punëtorët e gjykatës u paraqitën në vendet e punës.


Sipas tij brenda asaj nate besohet se ka pasur një komunikim të nivelit të lartë mes autoriteteve të Prishtinës dhe Beogradit duke aluduar në presidentin Thaçi dhe Vuçiq.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës