Raporti i fundit i IKSHPK’së për vdekjet dhe rastet me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1,351 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

12.11.2021 / Lajme

Raporti i fundit i IKSHPK’së për vdekjet dhe rastet me COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 17 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.521.


Në total numri i rasteve aktive është 427.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.137 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.591.886 doza të vaksinës.

Deri më sot 747.723 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *