Raporti i fundit i IKSHPK’së për vdekjet dhe rastet me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.526 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 29 raste pozitive.

13.10.2021 / Lajme

Raporti i fundit i IKSHPK’së për vdekjet dhe rastet me COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.448.


Në total numri i rasteve aktive është 1.043.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *