Raporti i fundit i IKSHPK-së për vdekjet dhe rastet me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1,725 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

13.11.2021 / Lajme

Raporti i fundit i IKSHPK-së për vdekjet dhe rastet me COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.534.


Në total numri i rasteve aktive është 420.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.560 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.594.449 doza të vaksinës.

Deri më sot 749.432 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *