Ramushi nuk ndalet, nga nesër masa të reja Serbisë!

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj duke folur për taksën ndaj mallrave serbe, ka thënë se Serbia nuk mund të luajë më me Kosovën.

Ramushi nuk ndalet, nga nesër masa të reja Serbisë!

“Bashkësia ndërkombëtare u mundua të afrojë shqiptarët dhe serbët, por u pa se Serbia ka qëllime armiqësore ndaj Kosovës dhe ky afrim nuk mund të ndodhë”.

“Mendoj që nga nesër, ky sovran dhe kjo Qeveri do t’i shtojë masat ndaj Serbisë. Ka shumë masa tjera, por ato do t’i shohim në ditën e nesërme”, tha Demaliaj.


Deputeti i koalicionit Qeveritar thotë se është mirë që edhe opozita e ka kuptuar se me Serbinë ndryshe nuk flitet.

Në anën tjetër mediumet serbe nuk ndalen së spekuluari lidhur për masën. “Shqiptarët nuk japin oksigjen për foshnjet serbe”, është njëri nga shkrimet që sjellë gazeta “Kurir”, duke spekuluar se kinse spitalet në veri të vendit kanë mungesë të bocave të oksigjenit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës