Ramush Haradinaj vizitoi Suharekën

Ramush Haradinaj vizitoi Suharekën

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Republikës së Kosovës sot vizitoi Komunën e Suharekës, ishte i shoqëruar nga Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj dhe nga Ministri i Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, po ashtu Haradinaj mori pjesë në hapjen e tregut të gjelbër, ky projekt ishte i përbashkët nga Komuna e Suharekës dhe Ministrisë së Zhvillimit Rajonal.

Gjatë vizitës së Komunës dhe banorëve, kryeministri i Kosovës, për hapjen e tregut të gjelbërt, uroi fermerët duke thënë se kto që po ndodhin janë një dëshmi që po punojmë gjëra të mira.


Rasim Demiri, Ministri i Zhvillimit Rajonal, për tregun e gjelbërt në Suharekë tha se për bujqësin dhe vendin tonë ky hap është shumë i madh, dhe Demiri beson se në vitin e ardhshëm 2019 do të kenë shumë më shumë buxhet për të projektuar, projekte të reja.

Kurse, Bali Muharremaj e falenderoi Qeverinë dhe Ministrinë e Zhvillimit Rajonal për realizimin e këtij projekti, ku tha se në këtë komunë janë krijuar kushte më të mira dhe se ky tregu i gjelbërt i ndihmon bujqëve që t’i shesin prodhimet vendore të kultivuara nga ata.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj vizitoi punimet tek kanali i mbyllur “Gryka e Dubiçakut”, ku u rregullua me bashkëfinancim të Komunës së Suharekës dhe Qeverisë, pasi që në këtë pjesë nodhën vërshime. Po ashtu Haradinaj vizitoi edhe shumë biznese tjera ku tha se nga kjo Komunë ka shumë zhvillim të mirë, dhe bisedoi me qytetarët e Suharekës për problemet e tyre.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës