Bizneset Vende Pune Ofertat

QKUK: Për nëntë muaj, mbi 68 mijë pacientë morën shërbime mjekësore në Klinikën Emergjente

QKUK: Për nëntë muaj, mbi 68 mijë pacientë morën shërbime mjekësore në Klinikën Emergjente

28.10.2023 Lajme

Mbi 68 mijë pacientë kanë kryer shërbime dhe ekzaminime mjekësore, në kuadër të Klinikës Emergjente, në nëntë muajt e parë të këtij viti, duke e bërë institucionin më të ngarkuar dhe me shumë punë, në Kosovë.

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 7 mijë e 224 pacientë janë pranuar për trajtim të mëtejmë nga klinikat përkatëse të QKUK-së, kurse janë kryer edhe 995 operacione emergjente mjekësore.

Numri i vizitave sipas profileve mjekësore

-16 mijë e 602 pacientë në dhomë të Reanimimit

-20 mijë e 502 pacientë në dhomën Internistike

-11mijë e 341 pacientë në dhomën e Kirurgjisë

-14 mijë e 398 pacientë në dhomën e Ortopedisë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Vdes një foshnje në QKUK, rasti po hetohet si trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor

Vdes një foshnje në QKUK, rasti po hetohet si trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor

Një foshnje e porsalindur ka vdekur në Qendrën Klinike të Kosovës, në repartin e Gjinekologjisë.

Një burrë ka kërkuar ndihmën e Policisë duke e raportuar vdekjen e foshnjës së tij në repartin e Gjinekologjisë në QKUK.

Policia po e heton rastin e 30 nëntorit si trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se, pasi e ka dërguar bashkëshorten për lindje në repartin e gjinekologjisë, e ka kuptuar se foshnja ka vdekur. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin” – thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

QKUK: 172 gra u operuan nga kanceri i gjirit vetëm këtë vit

QKUK: 172 gra u operuan nga kanceri i gjirit vetëm këtë vit

Është rritur numri i operacioneve të karcinomës së gjirit, në kuadër të Klinikës së Kirurgjisë Torakale, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Bazuar në statistikat e kësaj klinike, vetëm këtë vit, deri më tani, janë kryer 172 operacione të karcinomës së gjirit, kurse tërë vitin 2022, ishin kryer 149 raste.

Pacientet që kanë nevojë për operacion pas karcinomës së gjirit, nuk kanë nevojë të shkojnë për trajtim jashtë vendit, ngase klinika ka numër të mjaftueshëm dhe profesional të mjekëve dhe stafit që kryejnë të gjitha llojet e operacioneve të gjirit.

Për operacion, pas karcinomës së gjirit, nuk ka listë të pritjes dhe të gjitha gratë që kanë nevojë për operacion trajtohen me prioritet nga mjekët e klinikës.

U lëndua para disa ditësh në një aksident në Prizren, vdes një grua në QKUK

U lëndua para disa ditësh në një aksident në Prizren, vdes një grua në QKUK

Ka vdekur një grua në QKUK.

Ajo ishte duke u trajtuar aty që nga 23 korriku, pasi u lëndua në një aksident trafiku në Prizren.

Trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për autopsi në IML – Prishtinë.

“Prizren 23.07.2023-19:00. Lidhur me rastin më 27.07.2023 është raportuar se  viktima femer kosovare e cila ishte në tretman mjekësor në QKUK, ka ndërruar jetë .

Në konsultim me prokurorin trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për autopsi në IML – Prishtinë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende30 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë