PZAP pranon rreth 70 ankesa për thyerje të heshtjes zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa gjatë ditës së sotshme ka monitoruar heshtjen zgjedhore para zgjedhjeve të nesërme.

Indeksonline ka kontaktuar me Kryesuesin e Sekretariatit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, Mul Desku për ta pyetur se sa ankesa janë bërë për thyerje të heshtjes zgjedhore.

“Gjatë ditës së sotme, PZAP-i ka pranuar rreth 70 ankesa.”, u shprehë ai.

Subjektet apo kandidatët që thyejnë heshtjen zgjedhore do të dënohen me gjoba të ndryshme.

LEXO EDHE:  2 raste të reja me COVID-19 në Suharekë, 114 në tërë Kosovën