Publikohet raporti i IKSHPK-së, sot mbi 420 raste të reja dhe 1 viktimë nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 6.360 testime, 424 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

12.01.2022 / Lajme

Publikohet raporti i IKSHPK-së, sot mbi 420 raste të reja dhe 1 viktimë nga COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

6 raste të reja me COVID-19 në Suharekë

15:37 Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 424 raste të reja me COVID-19, ku gjashtë (6) prej tyre janë në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19: Prishtinë 176, Mitrovicë 42, Prizren 31, Ferizaj 28, Gjakovë 22, Pejë 15, Gjilan 13, Vushtrri 12, Podujevë 11, Rahovec 9, Fushë Kosovë 8, Obiliq 7, Malishevë 7, Klinë 7, Suharekë 6, Skenderaj 5, Deçan 5, Gllogoc 4, Shtime 4, Lipjan 4, Kaçanik 3, Viti 2, Novobërdë 1, Kllokot 1, Istog 1.

Sot janë shëruar 89 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.284.


Në total numri i rasteve aktive është 2.992.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.189 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.701.091 doza të vaksinës.

Deri më sot 792.605 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 22.871 doza përforëcuese dhe 2.127 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *