Bizneset Vende Pune Ofertat

Produktet Serbe në dhurata të festave të fundvitit në Markete

Produktet Serbe në dhurata të festave të fundvitit në Markete

21.12.2018 Lajme

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Pas vendosjes së taksës 100% nga Qeveria e Kosovës, për produktet e Serbisë siç po shihet, edhe marketet e Kosovës janë në hall për tregti.

Tani më, edhe marketet e Kosovës kanë gjetur një mënyr se si t’i shesin produktet serbe fshehtas për qytetarët e Kosovës, duke i futur ato produkte në dhurata për festa të fudnvitit.

Qytetarët, mendojnë se taksa që i është vënë Serbisë i ka afektuar shumë bizneset kosovare sa që janë detyruar të kërkojnë shumë mënyra për depërtimin e tyre, vetëm për t’i shitur ato produkte nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Sipas një raportimi në Facebook të një qytetare të Kosovës, ka thënë se në një dhurat ka hasur disa produkte Serbe. Ajo shtoi se të gjitha dhuratat e Vitit të Ri janë të mbushura me produkte Serbe, njofton Gazeta Metro.

“Kjo dhuratë e blerë në viva maket përmban të gjitha produktet serbe!!”, ka shkruar ajo teksa ka bashkëngjitur fotografi të produkteve të cilat po shiten si dhurata të Vitit të Ri.

Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende100 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë