Prizren: Nëna dyshohet se shiti vajzën dhe mbesën!

  • 28.01.2019
Prizren: Nëna dyshohet se shiti vajzën dhe mbesën!

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh Hetime të policisë së Kosovës ku janë përdorur edhe masat e fshehta pretendohet të kenë zbardhur një rast, ku një shtetase nga Shqipëria e ka shitur vajzën e saj dhe vajzën e motrës tek klientë të prostitucionit.

Kallxo.com ka siguruar dosjen e prokurorisë së shtetit ku sqarohet se hetues të fshehur kanë kontaktuar me grupin dhe për 120 euro kishin kontraktuar shërbime seksuale nga vajzat që i menaxhonte e dyshuara. Z.T. është paraburgosur në dyshimet se e njëjta në këmbim të parave në një motel në dalje të Prizrenit kishte organizuar prostitucion.


“Zyrtarët Policor janë involvuar në rast dhe kanë simuluar prostitucionin me persona tjerë, të njëjtit ishin involvuar duke simuluar blerjen e shërbimeve të prostitucionit në shumën e përgjithshme prej 120 Eurosh “thuhet në dosën e prokurorisë. Për të njëjtën gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh./kallxo.com

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë