Po vazhdon dinamika e punëve në tërë territorin e Komunës së Suharekës

Kryetari i Komunës së Suharekës z.Bali Muharremaj, sot qysh nga mëngjesi është duke i vizituar vendpunimet që janë duke vazhduar në shumë pjesë të territorit të Komunës së Suharekës.

Po vazhdon dinamika e punëve në tërë territorin e Komunës së Suharekës

Kryetari Muharremaj ka thënë se: “Ka dinamikë të zhvillimit të punimeve qysh në mëngjes në Komunën e Suharekës”

“Vullneti për punë nuk mungon, krahas edhe përkushtimit institucional”. Ai më tej ka shtuar se: “do të vazhdojmë të jemi afër qytetarëve për çdo gjë që e kërkon nevoja e tyre dhe se përkushtimi unë është maksimal”.


Vlen të theksohet se shumë projekte që janë në ndërtim e sipër, kanë filluar t’a marrin epilogun, pra janë drejt përfundimit dhe se Komuna e Suharekës si tërësi territorial do të merr pamje tjetër.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës