Persona të pandërgjegjshëm ‘keqpërdorin’ fondacionin Golden Eagle

Fondacioni “Golden Eagle”, ka marr informata, se kohë pas kohë, disa persona, kanë kërkuar ndihma në emër të fondacionit “Golden Eagle”.

Persona të pandërgjegjshëm ‘keqpërdorin’ fondacionin Golden Eagle

Ju bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës, që të mos bien pre e këtyre mashtruesve, pasi që këtë persona duke shfrytëzuar imazhin e fondacionit janë paraqitur në mënyrë të rrejshme të qytetarët, për të kërkuar ndihmë,apo për të ndarë gjoja ndihma në emër të fondacionit apo kompanisë Frutex, ka shkruar z.Shaqir Palushi në profilin e tij në Facebook.

Ju bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës, që të mos bien pre e këtyre mashtruesve, pasi që këtë persona duke shfrytëzuar imazhin e fondacionit janë paraqitur në mënyrë të rrejshme të qytetarët, për të kërkuar ndihmë,apo për të ndarë gjoja ndihma në emer të fondacionit apo kompanisë Frutex.


Fondacioni të gjitha iniciative për ndihma i ka publike dhe fondet i siguron vetem nga shitjet e produkteve të kompanisë Frutex.

Andaj i bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve, që nëse ndonjë person paraqitet në emër të fondacionit për të kërkuar ndihmë të mos ndihmojnë të njëjtit dhe të lajmërojnë organe kompetente.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës