Përkujtohet Adem Jashari nga Presidenti Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 11 vjetorin e pavarësisë, ka kujtuar komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij për sakrificën sublime.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot, për nder të 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ka përkujtuar bashkëluftëtarin e tij, Adem Jashari një komandant legjendar i UÇK-së, këtë përkujtim e bëri edhe përmes llogarisë zyrtare të tijk në Facebook, transmeton RTK.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

“Nderime të përjetshme bashkëluftëtarit tim të orëve të para të UÇK-së, komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij për sakrificën sublime. Nderime gjithë dëshmorëve të kombit”, ka shkruar ai në Facebook.

RAPORTO