Për gjërat e vjedhura në QKUK askush nuk jep llogari

  • 01.12.2018
Për gjërat e vjedhura në QKUK askush nuk jep llogari

Rasim Gërbeshi në mëngjesin e 28 Nëntorit ishte në gjumë kurse telefonin e tij personal e kishte lënë mbi tavolinë, kur ai u zgjua e pa që telefoni nuk ishte në dhomën e tij. Mjekët njoftuan Gërbeshin se mbrëmë natën një person i pa identifikuar me kapelë të zezë, kishte hapur rend dyert e dhomave të spitalit.

Gërbeshi u shpreh: “E kam lënë telefonin mbi tavolinë. Krevati ka qenë afër derës dhe gjatë natës një person ka hyrë dhe ma ka vjedhur telefonin. Kur jam zgjuar kam kërkuar sqarim, mjekja kujdestare më ka thënë të ketë parë një person me kapelë duke hyrë nëpër dhomat e Klinikës”.


Gërbeshi shtoi: “Ngjashëm si në gjitha institucionet publike ai do duhej të identifikonte njerëzit që hyjnë në Klinikë. Këtu hyn kushdo dhe sigurimi nuk kërkon asnjë sqarim”.

Ai tha se rastin e ka lajmëruar në Polici të cilit i kan thënë se mbas 5 ditësh do të njoftojmë për rastin.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë