Për 6 ditë, 2 persona të vdekur dhe 295 aksidente

  • 07.01.2019
Për 6 ditë, 2 persona të vdekur dhe 295 aksidente

Në këtë sezonë të dimrit janë duke ndodhur shumë aksidente ku përfunduan me fatalitet, dëme materiale, dhe lëndime trupore. Në këtë javë në Kosovë humbën jetën 2 persona në aksidente trafiku dhe nodhën 295 aksidente.

Policia e Kosovës, në bazë të disa statistikave, që nga 1 janari i këtij viti 2019 e deri në ditën e djeshme më 6 Janar në tërë vendin kanë ndodhur 295 aksidente në trafik, ku dhe 2 persona humbën jetën gjatë aksidentit.


Policia ka bërë të ditur se nga 295 aksidente, 100 prej tyre kanë qenë me të lënduar ndërkaq 193 kanë qenë vetëm me dëme materiale.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë