Për 24 orë 5 grabitje në Kosovë

  • 23.01.2019
Për 24 orë 5 grabitje në Kosovë

Në Kosovë po kryhen shumë grabitje dhe nuk kanë të ndaluar ato, Policia e Kosovës ka njoftuar se 24 orëshin e fundit janë raportuar 5 raste të vjedhjeve të armatosura, ku së fundmi në Suharekë ka ndodhur një grabitje, ku në rrugën ‘Endrit Kavaja’ në Suharekë në një depo kanë vjedhur cigare të brendeve të ndryshme, ku Policia e cilësoi si vjedhje të rëndë.

Një grabitje kishte ndodhur në Prishtinë ku një grabitës e kishin rrëzuar një femër dhe ia kishte vjedhur një çantë, ku në atë çantë kishte një kartelë të bankës dhe një telefon.


Po ashtu, grabitja tjetër kishte ndodhur në Gjilan, ku disa persona të panjohur kishin vjedhur 2 mijë euro në objektin e Bashkësisë Islame, ku Policia është duke e hetuar rastin.

Grabitja tjetër kishte ndodhur në Kaçanikë, ku u arrestuan 2 grabitës të cilët dyshohen se kanë kryer një grabitje të rëndë, duke vjedhur rreth 58 bidona me naftë, ku ata grabitës pas intervistimit nga Policia, janë dërguar në mbajtje.

Grabitja e radhës kishte ndodhur në Komunën e Deçanit, ku një femër dhe një mashkull, pasi kanë bërë tregti, paratë të cilat i fituan ishin duke i dërguar në bankë, dhe gjatë atij momenti një grabitës i kishte kërcëuar me armë dhe ia kishte vjedhur paratë.

Dhe grabitja tjetër kishte ndodhur në Gjakovë, ku 2 persona kishin vjedhur në një market, dhe ata 2 grabitës janë arrestuar nga Policia e Kosovës dhe me urdhër të Prokurorit njëri është liruar dhe tjetri është dërguar në mbajtje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë