Bizneset Vende Pune Ofertat

Për 11 muaj rreth 70 milionë euro për pensione të veteranëve

Për 11 muaj rreth 70 milionë euro për pensione të veteranëve

06.12.2018 Lajme

Me ngritjen e aktakuzave për veteranët mashtrues kjo procedur ka shkuar si zvarritje, por po u konvenon mijëra qytetarëve që të përfitojnë benifite në emër të shtetit. Kurse sipas MPMS janë shpenzuar nga buxheti shtetëror rreth 70 milionë euro nga janari deri në muajin nëntor për pagesen e pensioneve të 38 mijë veteranëve.

Gazeta “Zëri” kishte siguruar të dhënat e detajuara për numrin e përfituesve të këtij pensioni nga janari deri në muajin nëntor bashkë me shumën e shpenzuar nga buxheti për këtë kategori, ata iu referuan këtyre statistikave, në janar të këtij viti në listën e pensioneve kanë qenë 36 mijë e 794 veteranë për të cilët nga buxheti shtetëror janë shpenzuar rreth 6 milionë euro, kurse në muajin shkurt kishte rritje të veteranëve në 36 mijë e 989 veteranë, ndërsa shuma siç është pasqyruar ka qenë 6 milionë e 261 mijë e 755 euro.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë