Penda e Dragaçinës, një ëndërr e dikurshme po bëhet realitet!

  • 16.01.2019
Penda e Dragaçinës, një ëndërr e dikurshme po bëhet realitet!

Kryetari i Komunës së Suharekës Bali Muharremaj dhe përfaqësuesit e Bankës Botërore pas prezantimit të Projektit për Pendën e Dragaçinës së bashku kanë vizituar këtë pjesë ku parashihet të ngritët Penda.

Këtu ekspertët nga afër kanë sqaruar se si mund të realizohet projekti i Pendës së Dragaçinës. Po kështu sot edhe para fermerëve suharekas është prezantuar projekti për ujitjen e tokave që uji do të sigurohet nga uji i Dragaçinës.


Gjatë ditës kryetari Muharremaj para përfaqësuesëve të Bankës Botërore, sot ka prezentuar Projektin e Pendës së Dragaçinës për të cilin ka mbështetjen edhe të Qeverisë së Kosovës.

Ky projekt përveç që siguron ujin për Komunën e Suharekës, avanson ekonominë tonë, energjinë, turizmin dhe sektorin e bujqësisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë