Pas raportimit të SuharekaOnline për reduktimet e energjisë elektrike reagon Bali Muharremaj

  • 16.12.2018
Pas raportimit të SuharekaOnline për reduktimet e energjisë elektrike reagon Bali Muharremaj

Komuna e Suharekës edhe sot si ditëve të kaluara po përballet me reduktime me orë të gjata të energjisë elektrike.

Javën e kaluar reduktimet e tilla kishin zgjatur deri në 10 orë pothuajse në tërësi të qytetit me përjashtim të disa lagjeve.


Gjatë ditës SuharekaOnline kishte raportuar se si Komuna e Suharekës nuk kishte reaguar ndaj këtyre ndërprerjeve si vijon:
” Mirëpo një reagim të tillë është dashur ta bëjë Komuna e Suharekës varësisht faktik se KEDS është kompani private por gjithsesi sadopak reagimet e deri te protestat paqēsore janë instrumente demokratike të shprehjes së pakënaqësive të tilla.

Edhe pse Bali Muharremaj vjen nga AAK-ja, parti kjo që qeverisë me vendin, si duket ende nuk ka marrë vullnetin dhe guximin të reagojë te kryeministri dhe ta njoftojë për gjendjen në Suharekë. “

Minuta më parë ka reaguar kryetari Muharremaj për herë të parë:


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë