Pas raportimeve Blerim Kuçi dorëzon dorëheqjen, AAK-ja nuk e pranon!

04.01.2019

“Të paktën do jap dorëheqje nga posti i deputetit. Ky zotim do të kryhet, siç do të realizohen edhe premtimet tjera të Haradinajt”, kishte thënë Kuçi në Rubikon të KTV-së. Në lidhje më këto deklarata Kuçi në një prononcim për KALLXO.com tha sot se ai e ka bërë kërkesën tek Grupi Parlamentar i AAK-së dhe […]

Pas raportimeve Blerim Kuçi dorëzon dorëheqjen, AAK-ja nuk e pranon! Foto: Ilustrim

“Të paktën do jap dorëheqje nga posti i deputetit. Ky zotim do të kryhet, siç do të realizohen edhe premtimet tjera të Haradinajt”, kishte thënë Kuçi në Rubikon të KTV-së.

Në lidhje më këto deklarata Kuçi në një prononcim për KALLXO.com tha sot se ai e ka bërë kërkesën tek Grupi Parlamentar i AAK-së dhe pritet të shqyrtohet.

“Unë e kam bërë kërkesën në Grup Parlamentar të AAK-së dhe në parti dhe në mbledhjen e ardhshmë të kryesisë do të mirremi me këtë cështje. Unë mendoj se njëherë nuk mundet të bëhet sepse është votimi i buxhetit dhe po ashu edhe jemi pa KQZ”, tha Kuçi.

“Ne nuk e kemi shqyrtuar kërkesën e deputetit Kuçi ende, por e di saktë se ajo nuk do te pranohet. Kuqi nuk ka asnjë obligim as moral ad politik qe te japë dorëheqje nga posti i deputetit, sepse edhe ai edhe partia qe i tako , i kane përmbushur krejt obligimet për liberalizimin e vizave. BE ndoshta do te reflektojë me disa muaj vonese.  Kërkesa e deputetit Kuçi do të refuzohet!”, ka thënë Nitaj.

Ndryshe gjatë ditës SuharekaOnline kishte raportuar për (mos)mbajtjen e fjalës nga ana e ish-kryetarit të Suharekës Blerim Kuçi.