Parashimi i motit për sot, ftohtë dhe me kthjellime të pjesshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ftohtë, me kthjellime të pjesshme.

IHMK njofton se minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -4 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2 deri 4 gradë Celsius.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bënë të ditur se dita e enjte parashihet të jetë me kthjellime të pjesshme.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit, shpejtësia e erës do të jetë mbi 10 m/s

RAPORTO