Parashikimi i motit për sot, temperaturat deri në 8°C

Fusha anticiklonike që kanë filluar të shtrihen mbi rajonin tonë do të kushtëzojnë në ditët e ardhshme mot të qëndrueshëm, ku pritet të ketë kthjellime dhe intervale më të gjata me diell.

Në mengjesin e sotëm (15 dhjetor, 2020) do të mbajë mot kryesisht me vransira të ulëta.

Ditën priten kthjellime. Në vise malore kryesisht me kthjellime. Temperaturat në vise të ulëta -1C deri 8C, e në vise malore -4C deri 7C.

Era do të fryejë e lehtë kryesisht nga krahu jugore 1-3m/s. Indeks UV

RAPORTO