Parashikimi i motit për sot, reshje shiu me intensitet më të dobët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijoj edhe sot.

IHMK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa në fushat termike pritet rënie në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s. 

RAPORTO