Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme

  • 20.03.2023
Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme

Në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe shtim gradual të vranësirave.

Mëngjesi do të jetë i ftohtë dhe me temperatura rreth 0 gradë Celsius, ndërsa dita pranverore me rritje të temperaturave afërsisht deri në 19 gradë Celsius.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Kosovën lindore dhe Mal të Zi do të mbajë mot me diell dhe shtim gradual të vranësirave duke filluar nga Shqipëria. Temperaturat maksimale do të jenë pranverore deri në 20 gradë Celsius në shumë vise.


Të martën na pret mot kryesisht i vranët, por në disa vise priten intervale kohore me diell. Po ashtu do të ketë reshje shiu, paksa më intensive në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe gjysmën jugore të Kosovës, ndërsa reshje krejtësisht të pakta shiu priten në veri të Kosovës.

Nga e mërkura përmirësim i motit dhe rritje e temperaturave. Na presin disa ditë pranverore me temperatura maksimale rreth 20 gradë Celsius./MeteoBallkan

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë