Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Përmirësim i motit gjatë javës. Më shumë diell dhe temperatura përreth vlerave normale, parashikon “Prishtina Weather”.

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

12.06.2022 – Përmirësim i motit po parashihet këto ditë të mesit të qershorit.  Kushte jostabile me mundësi për rrebeshe shiu mbeten ditën e hënë, dhe më të kufizuara përreth viseve malore ditën e martë.  Gjithashtu do të ketë intervale më të gjata me diell, sidomos nga dita e mërkurë.  Temperaturat shënojnë rritje, por që do të lëvizin brenda vlerave normale.

Cilësia e ajrit do të jetë kryesiht në vlera të pranueshme dhe të mira.


Indeksi i rrezeve ultraviolete do të jetë në vlera shumë të larta, ku preferohet që t’i shmangemi ekspozimit më të gjatë në diell orëve të mesditës.

Datat:

13.06 – Intervale më të gjata me diell.  Pasdite priten rrebeshe shiu e bubullima.

14.06 – Pjesërisht vranët, me mundësi për reshje shiu dhe bubullima përreth viseve malore.

15.06 – Pjesërisht vranët, me më shumë intervale me diell.  Pasdite mundësi për rrebeshe shiu e bubullima.

16.06 – Shumë ngrohtë.  Kryesisht me diell, me vransira kalimtare gjatë ditës.

17.06 – Shumë ngrohtë.  Fillimisht intervale më të gjata me diell, e ditën vransirat do të shtohen.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 10C e 14C, ndërsa maksimalet luhaten përreth 25C e 27C.

Do të fryj erë kryesisht nga verilindja, mesatare dhe mesatarisht e fuqishme ditën e martë, 6-12m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë