Parashikimi i motit për nesër, temperatura përvëluese

Parashikimi i motit për nesër, temperatura përvëluese
Fjolla Hoxha

13.07.2021 / Lajme

Kryesisht me diell dhe shumë nxehtë. Të mërkurën temperaturat maksimale deri në 37C e 38C.

14.07.2021 – Kryesisht me diell dhe shumë nxehtë.

Temperaturat në vise të ulëta lëvizin ndërmjet 18C deri 38C, e në vise malore 16C deri 29C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 4-8m/s, e në Dukagjin me hove edhe deri në 13m/s.

Indeksi UV në vlera shumë të larta, ndaj orëve të mesditës duhet t’i shmangemi qëndrimit në rreze të diellit.

Indeksi i cilësisë së ajrit në vlera të pranueshme, vetëm orëve të pasdites shkaku i rritjes së ozonit sipërfaqësor mund të kaloj edhe në vlera mesatare.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

5

4 orë më parë / Lajme

PDK të enjten zgjedh Kryesinë e re