Parashikimi i motit për nesër, pritet të bie borë e shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar për motin që do të mbizotërojë nesër në vendin tonë.

14.10.2021 / Lajme

Parashikimi i motit për nesër, pritet të bie borë e shi
Foto: Ilustrim

Sipas IHMK-së, mot me shi dhe temperatura të ulëta do të vijoj të mbajë edhe për këto dy ditë të parashikimit.

Në viset e larta parashihet të bie borë, derisa në viset e ulëta parashihet të bie shi dhe borë.


Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *