Parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

26.06.2021

Gjatë katër ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht stabil me intervale me diell. 27.06 – Kryesisht me diell. Pasdite përreth viseve malore me zhvillime të vransirave, e më vonë me mundësi për ndonjë rigë lokale shiu. 28.06 – Nxehtë e kryesisht me diell. 29.06 – Shumë nxehtë e kryesisht me […]

Parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme Foto: Ilustrim

Gjatë katër ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht stabil me intervale me diell.

27.06 – Kryesisht me diell. Pasdite përreth viseve malore me zhvillime të vransirave, e më vonë me mundësi për ndonjë rigë lokale shiu.

28.06 – Nxehtë e kryesisht me diell.

29.06 – Shumë nxehtë e kryesisht me diell.

30.06 – Shumë nxehtë, pasdite me zhvillime të vransirave, e përreth viseve malore me mundësi për rrebeshe të shkurta shiu.

Temperaturat gradualisht në zbritje nga dita e premte, minimalet luhaten nga 16C deri 19C, e maksimalet nesër arrijnë vlerën më të lartë prej 37C, e deri të dielen zbresin në 30C.

Era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga kryesisht nga perëndimi e jugperëndimi, e ditën e shtunë edhe nga veriu 4-10m/s.

Shtypja atmosferike me një tendencë të rënies ditën e premte, e më pas në rritje të lehtë.