Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

Kështu njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet nga ky institut.

Ndërsa, edhe gjatë ditëve tjera pritet të ketë reshje të shiut.

Temperaturat pritet të shkojnë deri në 7 gradë Celcius, ndërsa ato më të ultat deri në -3.

Në vikend paralajmërohen edhe reshje të borë.

RAPORTO