Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme
Çlirim Gashi

16.05.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nga java e ardhshme pritet të ketë mot të vranët dhe me intervale me diell dhe se kjo situatë me mot labil pritet deri ditën e enjte.

Sipas njoftimit nuk përjashtohen mundësitë edhe për shkarkime rrufesh. 

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius. 

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftim.

RAPORTO