Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, këto do të jenë temperaturat

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, këto do të jenë temperaturat
Çlirim Gashi

01.06.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes të 7-8 gradë Celsius, teksa ato maksimale ndërmjet 21-22 gradë celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s”, thuhet në njoftim.

LEXO EDHE:  Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 29 gradë Celsius
RAPORTO