Parashikimi i IHMK-së, a do të ketë reshje shiu sot?!

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për sot, 18 shtator.

Sipas IHMK-së sot do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell.

Në fushat barike do të ketë ngritje të lehta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet mesatar deri i lartë. Do të fryjë erë mesatare deri e fort nga drejtimi i verilindjes, shpejtësia maksimale, parashihet të arrijë mbi 17 m/s.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.