Parashikimi i motit për nesër, kryesisht kthjellime dhe diell, ditën më butë

Parashikimi i motit për nesër, kryesisht kthjellime dhe diell, ditën më butë
Çlirim Gashi

03.03.2021 / Lajme

Prishtina Weather ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot kryesisht pranveror.

Sipas njoftimit të PW-së bëhet e ditur se nesër kryesisht moti do të jetë me kthjellime dhe diell, ditën më butë.

Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 17C, e në vise malore -3C deri 12C.

Erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 3-9m/s.

Indeksi UV: 4. Indeksi i cilësisë së ajrit kryesisht në vlera të dobëta, ditën vende-vende zbret edhe në mesatare.

LEXO EDHE:  Moti sot me intervale të gjata me diell, temperaturat deri në 35°C
RAPORTO