“Paqartësi në faturat e fundit të rrymës, u paraqitën shifra më të larta se ato që paguajnë qytetarët”

  • 22.02.2022
“Paqartësi në faturat e fundit të rrymës, u paraqitën shifra më të larta se ato që paguajnë qytetarët”

Rizvanolli ka komentuar lidhur me shqetësimet e fundit të qytetarëve për fatura të fryra të energjisë elektrike.

Ajo ka pranuar se ka pasur paqartësi në fatura dhe ka kërkuar nga KESCO që të dalë me një sqarim.


Ministrja Rizvanolli ka thënë se në faturat e fundit shpesh janë paraqitur shifra më të larta se ato që duhet të paguajnë qytetarët duke i vënë ata në konfuzion, duke mos e ditur se cila është shifra finale e faturës.

“Ka pasur paqartësi në fatura dhe iu bëj thirrje KESCO-S që shpejt të dalë me sqarim. Shpesh janë paraqitur numrat më të lartë se ato që duhet të paguajnë qytetarët, kështu ata nuk e dinë se cila është shifra finale. Kam thënë që ka paqartësi dhe qytetarët nëse mendojnë duhet ti raportojnë tek institucionet përkatëse, ka thënë Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë