Omicron i pranishëm me të madhe në Kosovë, MSh bën thirrje për vaksinim

Mes rritjes së rasteve me COVID-19, Ministria e Shëndetësisë ka bërë thirrje përsëri për vaksinim, si ndaj COVID-it, ashtu edhe ndaj gripit sezonal.

14.01.2022 / Lajme

Omicron i pranishëm me të madhe në Kosovë, MSh bën thirrje për vaksinim
Foto: vaksinimi_covid-19

“Rritja progresive e rasteve me COVID-19 dhe prania e theksuar e variantit Omicron vë në pah rëndësinë e madhe që ka vaksinimi si mënyra më e thjeshtë për parandalimin e infeksioneve dhe mbrojtjen nga format e rënda të sëmundjes” thuhet në njoftim.

“Vaksinohuni plotësisht, duke marrë edhe dozën përforcuese të vaksinës kundër COVID-19. Ju mund të vaksinoheni në të njëjtën kohë dhe në të njëjtën qendër edhe me vaksinën kundër Gripit sezonal” ka shtuar MSh.


Kujtojmë se vetëm në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me SARS-CoV-2 ishte 585.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *