Bizneset Vende Pune Ofertat

Nuk ka më pritje të gjata në Merdarë

Nuk ka më pritje të gjata në Merdarë

07.01.2019 Lajme

Gjatë dy ditëve të fundjavës, bashkatdhetarët kanë pritur me orë të tëra në pikëkalimin kufitar në Merdarë e Dheu i Bardhë. Por, sot pritjet për të hyrë në Kosovë janë 3-5 minuta ndërkaq 10 deri në 15 minuta për të dalë nga Kosova.

Për dallim prej ditës së djeshme, ku bashkatdhetarët kanë pritur deri në gjashtë orë në kufirin Kosovë-Serbi, sot është krejt gjendje tjetër.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar pritjet e gjata në pikëkalimin kufitar Merdarë dhe Dheu i Bardhë kanë marrë fund.

Sipas kësaj qendre, në Merdarë pritja është tre deri në pesë minuta për të hyrë në Kosovë ndërkaq 10 deri në 15 minuta për të dalë nga Kosova.

Situatë pothuajse e njëjtë është edhe në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar në këtë pikëkalim pritja për të hyrë në Kosovë është tre deri në pesë minuta, ndërsa për të dalë nga Kosova pritja është pesë deri në 10 minuta.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë