Nuk ka asnjë efekt, apeli i Policisë për kujdes të shtuar, aksidentet dhe tiketat e trafikut vazhdojnë

  • 03.02.2019
Nuk ka asnjë efekt, apeli i Policisë për kujdes të shtuar, aksidentet dhe tiketat e trafikut vazhdojnë

Policia e Kosovës para disa jave ka bërë apel tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion, që të kenë kujdes gjatë qarkullimit për arsye të reduktohen aksidentet dhe tiketat e trafikut, po ashtu edhe arrestimet, por deri më tani nuk ka pasur ndonjë efekt, ky apel tek pjesëmarrësit në komunikacion.

Policia e Kosovës gjatë një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, deklaruan se gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 21 aksidente, ku nuk munguan as tiketat e trafikut të shqiptuara, po ashtu pati edhe arrestime.


Në 24 orëshin e fundit në Kosovë, Policia njoftoi se kishin ndodhur 21 aksidente, ku fatmirësisht nuk pati aksidente me fatalitet, por 6 aksidente ishin me të lënduar dhe 15 aksidente ishin me dëme materiale.

Po ashtu, gjatë ditës së djeshme Policia kishte shqiptuar 1018 tiketa trafiku por, pati edhe arrestime ku ndodhën 13 arrestime.

Policia e Kosovës, 4 persona i dërgoi në mbajtje dhe 3 persona janë në vuajtje të dënimit.

Së fundmi, ndodhi një aksident i rëndë, në fshatin Mushtisht, ku sipas dëshmitarëve në aksident janë përfshirë dy vetura. Informatat e deritanishme tregojnë se përveq dëmeve materiale ka edhe të lënduar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë