Një viktimë dhe 2 mijë e 943 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se nga 11.563 testime, 2.943 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Një viktimë dhe 2 mijë e 943 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

16:17 Suharekë, 18 fëmijë të moshës nga 10-19 vjeç të infektuar nga COVID-19.

Të infektuarit nga COVID-19 në Suharekë janë të këtyre moshave: 2 nga 80-++ vjeç, 3 nga 70-79 vjeç, 2 nga 60-69 vjeç, 6 nga 50-59 vjeç, 8 nga 40-49 vjeç, 1 nga 30-39 vjeç, 18 nga 10-19 vjeç dhe 2 nga 00-09 vjeç.

16:13 7 qytetarë nga Komuna e Suharekës u shëruan nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  175, Mitrovicë  28, Vushtrri  18, Pejë  16, Gjilan  16, Viti  13, Prizren  12, Malishevë  7, Suharekë  7, Lipjan  5, Obiliq  4, Skenderaj  4, Deçan  2, Kllokot  2, Klinë  2, Kamenicë  2, Istog  1, Novobërdë  1, Junik  1, Gllogoc  1.

16:06 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,943 raste pozitive, prej tyre 42 raste në Komunën e Suharekës.

Rastet pozitive me COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  1,042, Mitrovicë  300, Pejë  226, Prizren  209, Gjakovë  154, Fushë Kosovë  120, Gjilan  115, Vushtrri  108, Klinë  81, Ferizaj  65, Podujevë  59, Lipjan  51, Gllogoc  50, Viti  49, Kamenicë  45, Malishevë 44, Suharekë  42, Deçan  39, Obiliq  26, Skenderaj  25, Shtime  19, Junik  17, Rahovec  13, Kaçanik  13, Hani i Elezit  12, Istog  7, Graçanicë  5, Novobërdë  4, Dragash  3.

Sot janë shëruar 317 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.890.


Në total numri i rasteve aktive është 12.396.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.467 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.737.417 doza të vaksinës.

Deri më sot 799.939 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 4.813 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës