Bizneset Vende Pune Ofertat

Një pjesë e dëshmitarëve të Gjykatës Speciale, do të jenë ish pjesëtarë të UÇK-së

Një pjesë e dëshmitarëve të Gjykatës Speciale, do të jenë ish pjesëtarë të UÇK-së

07.12.2018 Lajme

Gashi në RTV Dukagjini ka thënë se Mustafa ka mundur të intervistohet edhe në Kosovë.

“Kjo është një çështje taktike dhe teknike për të cilën ka vendosur prokurori në Hagë. Nuk përjashtohet rreziku që ai pas intervistimit të mbetet në Hagë”.

Avokati ka thënë se edhe në të kaluarën kanë ndodhur intervistime në Kosovë, por ato kanë ndodhur në varësi të rrezikshmërisë se rasteve.

Sipas Gashit, klienti i tij Rustem Mustafa, ishte deklaruar i gatshëm t’i përgjigjej Gjykatës Speciale.

“Remi ka qenë ndër të parët zyrtarë të profilit të lartë që ishte arrestuar në vitin 2002. Ai ishte arrestuar nga policë me maska që deri në atë kohë nuk ishte parë”.

Avokati ka thënë se një pjesë e dëshmitarëve të Gjykatës Speciale, do të jenë ish pjesëtarë të UÇK-së.

“Nuk duhet ta fshehim këtë fakt. Tashmë dihet, edhe pse jo me emra e mbiemra, se një pjesë e dëshmitarëve në Gjykatën Speciale do të jenë ish-pjesëtarë të UÇK-së”.

Gashi thotë se është gabim i Kosovës që nuk e ka formuar një gjykatë që do të gjykonte krimet e mundshme të luftës.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë