Një i vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

IKSHPK-ja njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë ka vdekur vetëm një person nga koronavirus.

Që nga marsi kur në Kosovë u regjistruan rastet e para me virus deri më tani janë shënuar 601 viktima, raporton SuharekaOnline.

Përveç një viktime që është shënuar gjatë 24 orëve të fundit, kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 edhe 71 pacient.

Gjithashtu, një rast pozitiv është identifikuar në Komunën e Suharekës, në fshatin Vraniq.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.