Një i vdekur dhe mbi 1 mijë e 100 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), informon se nga 3,209 testime, 1,155 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Një i vdekur dhe mbi 1 mijë e 100 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rast i vdekjes nga COVID-19.

Sot janë shëruar 1,850 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 245,724.


Në total numri i rasteve aktive është 9,592.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 63 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri tani janë dhënë 1.834.528 doza të vaksinës anti-COVID.

Deri më sot 824.227 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 104.687 doza të treta dhe 1,462 doza të katërta të vaksinës anti-COVID.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë